Тепловий насос - це обладнання, призначене для відбору енергії від природного нескінченного джерела для системи, яка нагріває або охолоджує воду, кондиціонує повітря. Все частіше стали використовувати побічні продукти від виробництва або життєдіяльності людини (наприклад, стічні води або вентиляційне повітря).
Ідея створення першого теплового насоса була запропонована ще в 1852 році відомим англійським фізиком і інженером Вільямом Томсоном. Удосконалив це наукове відкриття і сконструював першу модель інженер з Австрії Петер Ріттер фон Ріттінгер. У сорокових роках 20 століття винахідник Роберт Вебер під час експериментів з морозильним обладнанням випадково доторкнувся до гарячої труби, яка знаходиться на виході з камери і після цього задумався про те, як можна вигідно використовувати цю теплову енергію, щоб вона не витрачалася даремно. Він вирішив скористатися теплом цієї труби, щоб отримувати гарячу воду, а потім вчений почав використовувати теплову енергію, що виробляється землею, якої було достатньо для опалення всього будинку.
З того часу минуло вже понад тридцять років, як теплові насоси почали успішно експлуатувати в промисловості і в побуті в країнах Європи і США. Відносно недавно таке економне устаткування з'явилося і на українському ринку.
Отже, тепловий насос - це пристрій, що виробляє дешеву енергію без нанесення шкоди природному середовищу круглий рік. Енергія може надходити з ґрунту, води що перебуває в різних фізичних станах, свердловин, повітря і направлятися на опалення або кондиціонування будинку, котеджу, нагрів або охолодження басейну, або для гарячого водопостачання. Устаткування можна встановлювати для об'єктів, що перебувають у будь-якому кліматичному поясі.
За типом вироблення енергії теплові насоси бувають:
- компресійні, в яких виділення тепла відбувається в процесі стискання - розширення теплоносія;
- абсорбція - найсучасніші. Виділяють теплову енергію за допомогою абсорбенту хладону, такі системи розширюють можливий температурний діапазон.
Залежно від початкового джерела енергоносія бувають такі пристрої:
- повітряні - відокремлюють тепло з атмосфери;
- геотермальні - теплову енергію добувають з ґрунту і води;
- отримують енергію з вторинного тепла - теплоносіями є каналізаційні стоки, заводські викиди і відходи, рекуперація вентиляції і так далі.
За типом теплоносія вхідного/вихідного контуру розрізняють:
- теплові насоси вода-вода. Дані моделі виділяють енергію з грантової води, адже вона завжди вище 0 градусів Цельсія, використовуються для обігріву приміщення або інших варіантів водопостачання;
- обладнання повітря-повітря. Теплові насоси отримують тепло з повітря, знижуючи сильно його температуру, а енергія, отримана таким чином, надсилається для постачання опалювальної системи будівлі або кондиціонування;
- теплові насоси повітря-вода - забирають необхідну енергію з атмосферного повітря;
- теплові насоси ґрунт-вода видобувають тепло з землі;
Але все ж основним недоліком будь-якої системи теплового насоса, яка використовує навколишнє середовище, є сезонність високих показників ККД. Наприклад, використання видобутку енергії методом охолодження природного теплоносія до низьких температур найкраще працює в південній півкулі, де середня температура навколишнього середовища вище. Але сьогоднішні швидко що впроваджуються у виробництво технологічні досягнення дозволяють постійно підвищувати коефіцієнт COP.
Для побутових цілей і нагріву басейну проривом був 2014 рік, вироблено перший в світі тепловий насос для басейну Fairland повітря-вода повний інвертор, це дозволило підняти показники в 2,5 рази.
Висновок:
Звертайтеся для вибору обладнання до наших фахівців компанії ХомРобот, і Ви завжди зможете купити тепловий насос для економії по оплаті рахунків за електрику і зменшивши закупівлі газу і твердого палива. Швидка окупність, простота користування і прагнення до екологічно чистої природи виводить тепловий насос на найвищий рівень обладнання для нагріву, охолодження і кондиціонування різних об'єктів.
Компанія HomeRobot надає послуги підбору, установки з підключенням і запуском теплових насосів. Ми завжди раді співпрацювати з Вами і даруємо безкоштовну доставку Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів і всіх містах України.