Інструкція насос Kripsol NK

1. ОПИС

1.1 Електронасоси даного типу призначені для забезпечення циркуляції води в приватних і громадських басейнах.

1.2 ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Двигун:

Номінальна потужність: див. заводське маркування електронасоса 

Клас ізоляції: клас Е 

Експлуатація: безперервна

Захист: 1Р 54

Струм: однофазний і трифазний (див. заводське маркування)

Потужність: див. заводське маркування

Частота: див. заводське маркування

Оборотів в хвилину: див. заводське маркування

Матеріал валу: нержавіюча сталь

Пішипник: захищений кульковий підшипник

Температура навколишнього повітря: не більше 50 ° С

Насос для басейну:

Температура води: не більше 50 ° С

Максимальний тиск: 2 бар

Тип крильчатки: закрита

Тип ущільнювача: механічний сальник

Тип крильчатки і дифузора: тип NK, синтетичний матеріал (РР) і NORYL

Корпус: тип NK, синтетичний матеріал (РР)

Тип фільтра: тип NK, синтетичний матеріал (БАМ)

Сітка: тип NK, синтетичний матеріал (РР)

Діаметр усмоктувального трубопроводу: зовнішній 2 "- внутр.1 1/4" (тип NK).

Діаметр напірного трубопроводу: зовнішній 2 "- внутр.1 1/4" (тип NK).

 

2. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

2.0 ВСТУП

Цей посібник містить всю необхідну інформацію по підключенню, роботі та обслуговуванню насоса для басейну Kripsol NK.

Для отримання максимальної ефективності роботи пристрою, зазначеної виробником в технічній характеристиці, необхідно чітко виконувати всі рекомендації даного керівництва.

Дотримання правил збільшить термін експлуатації обладнання. У разі необхідності постачальник надасть додаткову інформацію.

2.1 ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗНАКИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ІНСТРУКЦІЇ

Дії, що супроводжуються ризиком для життя людини, позначаються такими знаками:

 Всі інші дії, не дотримання яких може призвести до фізного пошкодження обладнання через його неправильну роботу, мають маркування:

2.2 заводське маркування (ЕЕС89 / 392 Р.1.7.4.А)

Запобіжні заходи на заводському маркуванні або на наклейці виробника повинні суворо дотримуватися. Зміст даних маркувань можна знайти в пункті 1.2 цього керівництва.

2.3 ГАРАНТІЯ (ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ)

Недотримання рекомендацій, які тут описані, звільняє виробника або продавця від відповідальності і гарантійних зобов'язань, якщо виникнуть нещасні випадки або пошкодження.

2.4 СТАНДАРТИ

Електронасоси виготовлені з усіма необхідними вимогами з безпеки і охорони здоров'я відповідно до директив ЄС 89/392 / ЕЕС, 91/368 / ЕЕС.

 

3. ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

ОБЕРЕЖНО!

Безпека роботи обладнання можна гарантувати, якщо підключення здійснено у відповідності зі схемами на стор.8 «ІЛЛЮСТРАЦІЇ». Не слід нехтувати умовами експлуатації і обмеженнями, згаданими в цій инстукції (глава1.2- тех. хар-ки). Дотримання кожною країною правил техніки безпеки - обов'язково.

ОБЕРЕЖНО!

Переконайтеся, що обладнання готове до роботи і використовується за призначенням. Перевірте правильність дотримання технічних умов, правил підключення, запуску і подальшої експлуатації обладнання (див. глава 1 - тихнічні характеристики).

НЕБЕЗПЕЧНО!

Забороняється рухати насос під час роботи. Переміщати його дозволяється тільки при відключенній напрузі.

НЕБЕЗПЕЧНО!

Не слід вмикати / вимикати апарат в приміщенні з підвищеним рівнем вологості. Руки і взуття повинні бути сухими та чистими, як і поверхні, що знаходяться в контакті з людиною.

ОБЕРЕЖНО!

Деталі, які при роботі перебувають в русі або досягають небезпечних температур, повинні мати захисний кожух, що виключає випадковий контакт з людиною.

НЕБЕЗПЕЧНО!

Всі роботи з підключення, ремонту та обслуговування даного обладнання здійснюються тільки при відключенній напрузі.

НЕБЕЗПЕЧНО!

Електричні провідники або частини здатні проводити струм, повинні бути ізольовані. Решта метал. частини обладнання повинне мати правильне заземлення.

ОБЕРЕЖНО!

Запчастини, які можуть виявитися необхідними в роботі повинні бути оригіналами фірми виробника, або від фірм рекомендованих виробником. Використання неоригінальних запчастин звільняє продавця-виробника від відповідальності.

Умови зберігання повинні забезпечувати збереження обладнання. Слід уникати вогкості і різких перепадів температур (причина конденсації).

 

4. ВСТАНОВЛЕННЯ І ЗБІРКА

4.1 Розташування

Насос для басейну Kripsol NK встановлюється в сухому приміщенні. Щоб уникнути затоплення водою робиться дренаж. У сирих приміщеннях повинна бути передбачена система вентиляції, яка захищає від утворення конденсату. У невеликому приміщенні холодне повітря може досягати низької температури, тому потрібна система вентиляції для підтримки температури на рівні навколишнього повітря, але не більше 50 ° С.

Розміри приміщення повинні забезпечувати вільний доступ до блоку двигуна в разі його демонтажу (в горизонтальному положенні) і повітряного фільтра (у вертикальному положенні) (див. діаграма 1, стор.8).

4.2 Установка

Насос необхідно встановлювати біля плавального басейну на відстані не більше 3 метрів від скиммера, бажано на рівні 0,5 м (але не більше 3 м) нижче рівня води. Діаметри труб залежать від обсягів води. Максимально допустима швидкість проходження води по трубах в момент всмоктування - 1,2 м / с, у зворотному напрямку-2 м / с.

У кожному разі, діаметр всмоктуючої труби не повинен бути менше діаметра патрубка. Усмоктувальна труба повинна бути встановлена ​​з ухилом, щоб не допустити утворення повітряних пробок.

ОБЕРЕЖНО! НЕБЕЗПЕЧНО!

При стаціонарній установці (розташований нижче рівня води) один кран розміщується на всмоктувальній трубі, а інший - на магістральному трубопроводі.

4.3 Підключення до мережі

ОБЕРЕЖНО! НЕБЕЗПЕЧНО!

  • роботи з підключення повинні виконуватися кваліфікованими спеціалістами відповідно до Інструкції та дотриманням Технічних Умов.
  • при підключенні до мережі необхідно використовувати нульові і заземлені дроти.
  • напруга в мережі повинна відповідати потужності обладнання відповідно до заводського маркування.
  • заземлений провід повинен бути без пошкоджень і мати відповідну довжину, необхідну для передачі струму обладнанню (див. заводське маркування).
  • заземлений провід повинен мати сполучення з усіма металевими частинами обладнання, за якими не проходить струм, але які відкриті і випадково можуть виявитися під напругою (мас. 2 і 5, стор.8 і 10).

В обов'язковому порядку повинен бути встановлений розподільний щит, на якому будуть всі необхідні елементи захисту:

  • загальний або уніполярний вимикач
  • автомат захисту електродвигуна на відповідну потужність.

Система захисту повинна відповідати технічним умовам і рекомендаціям виробника обладнання (відповідно до заводського маркування).

  • в насосах з трифазними двигунами, комутуючі перемички обмотки двигуна повинні розташовуватися належним чином (мал.4-5, стор.10)
  • кабель підключається до клем через муфти ущільнення для захисту від вологи та бруду.

 

5. ЗАПУСК

Перед підключенням обладнання для басейну до мережі необхідно:

НЕБЕЗПЕЧНО!

  • перевірити правильність підключення до мережі;
  • вручну перевірити, чи не заклинив електронасос (через кришку вентилятора).

5.1 Заливка насоса

Забороняється запускати електронасос в режимі холостого ходу (без води).

Перед запуском устаткування, розташованого вище рівня води в басейні знімаєте кришку насоса (2) (мал. 6 стр.13) і обережно заливаєте чистою водою до рівня всмоктуючого патрубка і закриваєте кришкою (2). Переконайтеся, що кришка герметично закрита.

ОБЕРЕЖНО!

У насоса, що знаходиться нижче рівня води, кришка (2) повинна бути герметично закрита. Обережно відкрийте кран на вході і залийте насос водою. При цьому кран на виході повинен бути відкритий.

5.2 Увага! Забороняється запускати обладнання в розібраному вигляді і з відсутнім фільтром (4) (мал.6, стор. 13). Це може стати причиною заклинювання двигуна.

5.3 Напрямок обертання

Переконайтеся, що вал двигуна вільно обертається; забороняється запускати насос при блокованому двигуні. Для ручного запуску за допомогою викрутки, на кінці вала з боку вентилятора є паз (мал. 1, стор. 8). У трифазних двигунах, що працюють у зворотному напрямку крильчатка (13) може відкрутитися. Зворотне обертання може стати причиною механічних пошкоджень. Запустіть двигун на кілька секунд і переконайтеся, що напрямок обертання збігається з напрямком позначеним стрілкою на кришці вентилятора. В іншому випадку зв'яжіться з монтажником (змініть фази).

5.4 Увага

Переконайтеся, що сила струму в двигуні не перевищує значення, вказане на маркуванні двигуна (48) (мал.6, стор.13).

НЕБЕЗПЕЧНО!

 

6. ОБСЛУГОВУВАННЯ / ЗБЕРІГАННЯ

Забороняється проводити регулювання при включеному живленні.

6.1 Регулярно проводите перевірку і очищення фільтра (4).

Щоб зняти передфільтр, встановіть крани в положення "закр", зніміть кришку корпусу (2) і дістаньте фільтраційну сітку (4). Промийте її під струменем води і поверніть на місце. Не слід трясти сітку, щоб не пошкодити її. Кільце ущільнювача (3) кришки (2) змастіть вазеліном. Забороняється мити сітку (4) за допомогою хімічних миючих засобів. Пам'ятайте, що зміни положення крана перемикання режимів роботи фільтраційної установки повинні здійснюватися тільки з вимкненим пристроєм.

6.2 При консервації насоса для басейну необхідно видалити воду з кожуха. Для цього слід зняти кришку префільтра і відкрутити дренажну пробку. Перед запуском насоса Kripsol поверніть дренажний патрубок (7) і кільце ущільнювача (8) на місце. Наповніть насос водою і за допомогою викрутки перевірте, що вал двигуна вільно провертається. Якщо його заклинило, викличте кваліфікованого фахівця. У разі потрапляння води в двигун, не намагайтеся його включити самостійно; викличте електрика, щоб він розібрав і просушив двигун.

 Схема установки насосу для басейнумал. 1

мал. 2

мал. 3

мал. 3а

мал. 4

мал. 5

Електросхема насос Kripsol NK

Технічні характеристики насос Kripsol NK

Параметри насосу для басейну Kripsol

Запасні частини

 Запасні частини до насосу Kripsol NK

Детальне креслення 

Креслення насосу для басейну