Хімія для басейну - перше, про що повинен згадати власник штучного водоймища після наповнення його водою. Адже радість від блиску водної гладі закінчується дуже швидко, особливо в літню спеку для вуличного каркасного і відкритого басейну біля будинку або на дачі.
Як не сумно це звучить, вода, будучи живим організмом повинна померти, щоб довго потім зберігатися в вашому водоймищі без заміни. Точніше кажучи, існують строго впорядковані правила і спеціалізовані засоби по догляду та обслуговуванню басейну, для того щоб не зливати величезні об'єми рідини через те, що вона стала зеленою, червоною, коричневою, білою, каламутною або взагалі погано пахне. З цим ми зараз і розберемося.
Як вибрати хімію для басейну.
- Крок 1 - визначити показники води за загальноприйнятими нормативами, замовити розгорнутий аналіз можна в будь-якій лабораторії. Всі існуючі засоби для басейну працюють тільки в певній хімічній середовищі, тому щоб не викидати гроші на вітер весь купальний сезон, необхідно визначити всі складові тієї рідини, яку ви хочете налити в чашу. Бажано це робити щороку. Це дозволить заздалегідь підготувати необхідні реагенти, наприклад, Froggy Metaldez для виведення надлишку іонів заліза, марганцю, міді та ін. металів або Froggy Calcinon що запобігає утворенню вапняних нальотів, тому що надлишок кальцію в воді може блокувати хімічні властивості хімії для басейнів і навіть вивести з ладу дороге устаткування.
- Крок 2 - визначити pH кислотно-лужний показник. Норма допустимих граничних значень від 7,0 до 7,6. Це робиться дуже просто якщо купити тестер для басейну. Підбирається він по зручності користування (крапельний тестер, електронний, таблетками, тестові індикаторні смужки) і додаткових елементів для контролю (хлор, лужність, стабілізатор цианурової кислота, бром, мідь, концентрація активного кисню та інші). Тестер для басейну теж економить гроші, наприклад, при кислотності 7,8 у хлору відсікається до 70% активності. Для стабілізації показника використовуються pH minus або pH plus в рідкому або гранульованому стані. Для підвищення і пониження кислотності рекомендуємо користуватися тільки спеціалізованими реагентами, наприклад, в Києві купити хімію для басейну AquaDoctor pH Plus і AquaDoctor pH Minus вони безпечні і не дають осаду. Складових для pH + дуже багато, це лужні основи, солі калію або натрію, і навіть всім відома сода (народний метод, який призводить до сильного осідання). Для зниження - соляна кислота (HCl - хороший окислювач) і сірчана кислота, бісульфат натрію.
- Крок 3 - шокова обробка води в басейні обов'язкова в перші дні і бажано не менше, ніж 1 раз в 2 місяці при подальшій експлуатації! Після виконання попередніх двох умов переходимо до процесів дезінфекції та окислення. Найсильнішим дезинфектантом і окислювачем ось уже багато десятиліть залишається хлор. І якщо навіть вирішите відмовитися від хлору для басейну в подальшій дезінфекції та боротьби за чистоту, первинна обробка робиться тільки швидкорозчинним шок-хлором, наприклад, таким як AquaDoctor C-60 (C-60t) - за відмінною ціною в інтернет-магазині HomeRobot. Випускається в таблетках по 20 грам або гранули з активною речовиною 60% і має найширший спектр дії при додаванні його в воду, але з концентрацією не менше 3 мг вільного залишкового хлору на літр. Після шокового хлору в воді може з'являється осад коричневого кольору, це побічний елемент після окислення металів у воді, його прибирають шляхом коагуляції (дивіться крок 5). Рекомендується не купатися у воді не менше 24 годин після початку шокового хлорування.
- Крок 4 - знищення колоній водоростей в басейні. Особливо актуальне питання для власників відкритих басейнів, адже спори потрапляють у воду звідусіль: вітром, дощем, переносяться на ногах людей що купаються і навіть пил - носій спор. Дуже швидко розвиваються цілі колонії і цей процес прискорює сонце і температура води вище 10 градусів. Не встигнете озирнутися як вода стає червоною або зеленою. Мікрофлора не є особливо шкідливою і токсичною, але естетичний вигляд, ускладнення фільтрації і навіть підвищення вмісту аміаку у воді, який подразнює шкіру, змусить вас купити хімію для боротьби з водоростями Аквадоктор. Альгицид - препарат виготовлений на основі солей амонію, мідного купоросу, вапна, це можуть бути цитрати і рідини, що містять хлоридні сполуки. Всі ці елементи зупиняють процеси фотосинтезу, руйнуючи саму структуру організмів водоростей. Але після умертвіння величезної кількості мікроорганізмів з'явиться нова проблема - осад і помутніння води. Система фільтрації і пилосос для басейну не завжди можуть це зібрати через мікро розмір частинок. Це можна вирішити, виконавши наступний крок.
- Крок 5 - коагуляція або флокуляція. Коли вода в басейні помутніла через знаходження в ній величезної кількості органічних і неорганічних дрібнодисперсних частинок, які знаходяться в товщі води не осідаючи, застосовується досить складний хімічний процес, при якому обволікаються ці дрібні частки липкою слизовою оболонкою, що скріплює їх в пластівці і все ще не осілі суспензії під своєю вагою падають на дно. Різні назви Коагулянт і Флокулянт, але одне застосування - освітлити воду в басейні. Зверніть увагу що, як і всі засоби для басейну ці теж працюють в строгих рамках кислотного середовища, ще не повинен перевищувати показник хлору, інакше коагулянт і флокулянт не спрацює. Випускається на основі поліалюмінія хлориду, сульфату алюмінію в рідкому, гранульованому вигляді і таблетках. Буває швидкої дії, зазвичай рідина, і повільно розчинний, який випускається в картушах (дозуючі мішечки з таблетками). Результатом правильного застосування буде пластівчастий осад на дні, його вже легко зібрати, наприклад, запустивши робот-пилосос для басейну.
Після проведення всіх процедур ціна на утримання вашого басейну значно зменшиться. Ви готові продовжити свій сезон купання, але підтримувати чистоту в басейні потрібно і далі, видаляючи забруднення хімічними методами, тепер у вас є право вибору, які дезінфектанти будуть застосовуватися далі. Існує бесхлорная хімія для басейну на основі активного кисню AquaDoctor O2, Froggy OxyShock і на основі інших препаратів Froggy Cristal Blue. Або дезінфекція води за допомогою хлору повільно розчинного AquaDoctor C-90T. Або використовується гіпохлорит натрію і кальцію. Не забувайте і про механічне очищення води фільтраційної системою і пилососом для басейну.
Для правильного вибору обов'язково консультуйтеся з нашими фахівцями магазину Хомробот. Дуже важливо пам'ятати, що таблетки для басейну, гранули, рідини та інші види хімії є небезпечними при попаданні на шкіру і в очі, тому завжди одягайте рукавички, зберігайте все під замком від дітей.
Звичайно ж від більшої частини рутинних дій по догляду за басейном можна позбутися, довіривши цю роботу автоматичним системам дезінфекції. Це можуть бути дозуючі насоси, які автоматично додають необхідну кількість хімії для басейну в воду. Або системи гідролізу і електролізу, які витягають активні реагенти дезінфекції та окислення прямо з води.
Ми завжди раді підібрати для вас відповідний набір хімії для басейну або обладнання, ціна буде супер)) з доставкою по Києву, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя, Львів і всіх містах України.